{ text-align:center; }

neděle 2. července 2017

[Doporučuji: Filmy a seriály] Červenec

   Aktivita na blogu během minulého měsíce byla téměř nulová. To by se teď mělo změnit. CAE zkoušku mám konečně za sebou (do dvou týdnů bych se měla dozvědět, jestli jsem uspěla nebo ne) a tak bych měla mít trochu více času. Filmové a seriálové doporučení jsem během minulého měsíce nestihla a tak jej přináším alespoň teď. Příště se mi snad podaří větší diverzita.

   Jako první tu mám animovaný film Ponyo on the Cliff by the Sea ze studia Ghibli. Fujimoto je něco mezi kouzelníkem a vědcem a žije pod mořem společně se svými dcerami. Brunhilda - jedna z jeho dcer - jednoho dne vyklouzne ven a vydá se na výlet. Poté, co je vyplavená na pobřeží ji zachrání pětiletý Sousuke, který ji pojmenuje Ponyo a slíbí jí, že jí bude vždycky ochraňovat. Když Fujimoto zjistí, že Brunhilda není nikde k nalezení, je přesvědčený, že byla unesená a pošle mořské vlny ji najít a přinést zpět domů.

   Nebyla bych to já, kdybych nepřihodila alespoň jeden válečný film. Tentokrát je to polský film s Michalem Zebrowski v hlavní roli (hrál také v Pianistovi a v tom krátkém polském seriálu o Zaklínači). Polský název tohoto filmu je Tajemnica Westerplatte a děj sleduje prvních sedm dní 2. světové války v přístavu Svobodného Města Gdaňsk. Film je inspirován skutečnými událostmi. 

Čínský film Re-cycle.
(tumblr.com)

   Velmi zajímavý je animovaný sci-fi film Sakasamano Patema. Hlavní hrdinkou je náctiletá Patema, která žije společně se svými lidmi v tunelech pod zemí, jelikož je jejich gravitace přehozená a tudíž pro ně není povrch bezpečný. Během jejích průzkumů tunelů, kde neměla co dělat, je vylekána podivným zvířetem a začne padat (směrem vzhůru, kvůli té obrácené gravitaci). Před nevyhnutelným osudem ji zachrání Age, který žije na povrchu a i přes všechnu propagandu, která mu byla léta předhazována, nevěří, že je Patema hříšník, který si zaslouží být pohlcen oblohou.

   Mám tu také jihokorejský snímek Sympathy for Mr.Vengeance. Ryu je hlucho-němý a i přesto tvrdě pracuje, aby mohl své nemocné sestře dopřát vše, co by mohla potřebovat. Jenže o něco později přijde o práci a sestřin stav se zhoršil. Ryu se proto rozhodl prodat ledvinu na černém trhu. Když se probral z narkózy, neměl ani ledvinu a ani peníze. Nedlouho na to je kontaktován doktorem ohledně dárce, který by mohl jeho sestře zachránit život, ale operace není zdarma. Ryu se tedy společně se svou přítelkyní rozhodnou pro radikální řešení - unést přibližně sedmiletou dceru muže, který jej propustil.

   Dalším filmem ze studia Ghibli, který tu dnes mám je The Secret World of Arriety. Arriety a její rodiče jsou úplně stejní jako obyčejní lidé, až na to, že jsou malincí, žijí v malém domku pod podlahou a "půjčují si" věci. Žijí si spokojeně ve svém malém domku do chvíle, kdy jsou objeveni mladíkem jménem Shou, jehož teta bydlí v domě, ze kterého si "půjčují" věci. 

The Secret World of Arriety
(tumblr.com)
   Mám tu další film z Jižní Koree. My Brilliant Life je příběhem mladé dvojice a jejich syna. Dae-soo a Mi-ra jsou oba sedmnáctiletí, když zjistí, že Mi-ra je těhotná. Oba jsou nervózní ale také šťastní. Narodí se jim překrásný chlapec, kterého pojmenují A-reum a který je pár dní po narození diagnostikován s Progeriovým syndromem - genetickou nemocí, která způsobuje zrychlené stárnutí.

   Následuje Můj soused Totoro, další animovaný snímek studia Ghibli. Satsuki a Mei se odstěhují na venkov, aby byly blíže svojí mamince, která je nemocná a leží v tamní nemocnici. Jednoho dne Mei spatří a posléze následuje dva malé přízráčky, kteří vydají tak trochu jako bílí králíci. Ti dva jí následně seznámí s větší lesním duchem, jehož jméno si Mei přeloží jako Totoro. Když se pokouší v následujících dnech opět navštívit lesní duchy, nemá žádné štěstí. To až později, když se Satsuki čekají na otce na autobusové zastávce, ale on se nevrátil obvyklým spojem. Jak tak čekají, objeví se náhle zničeho nic vedle nich. Jelikož prší, nabídne mu Satsuki deštník, který přinesli pro otce. Nedlouho na to se jejich otec vrátí, ale jejich dobrodružství s Totoro ještě nejsou u konce.

   Předposledním dnešním animovaným snímkem je Wasurenagumo. Tento krátký film sleduje knihkupce Suzuri a vnučku muže, který mu pronajímá jeho obchod Mizuki. Jednoho dne Mizuki náhodou zlomí pečeť na jedné hodně staré knize a cosi z ní unikne. Ono cosi vypadá jako něco mezi malou holčičkou a pavoukem. Suzuri a Mizuki se rozhodnou zjistit, odkud tenhle malý pavouk pochází.

Effie Gray
(tumblr.com)
   Dnešním posledním válečným filmem je Hart's War. Během druhé světové války je americký voják a student práva Thomas Hart zajat Němci a poslán do vojenského zajateckého tábora. Nedlouho po něm jsou do tábora přivedeni dva černošští piloty. Jeden z nich spadne do léčky jiného amerického důstojníka, který je znám pro rasistické názory, a je německými hlídači obviněn z pokusu o únik a následně popraven. Nedlouho poté je onen důstojník nalezen mrtev a v očích všech je zbývající pilot Scott vrahem. Mladý Hart ale nevěří, že to byl on, kdo tu noc vraždil a rozhodne se to dokázat.

   Dnešním finálním snímkem je animovaný film a názvem Children who Chase Lost Voice from Deep Bellow. Asuna je mladá dívka, která byla kvůli smrti svého otce a nedostatku času své matky, která pracuje jako zdravotní sestra, nucena předčasně dospět. Volný čas ráda tráví posloucháním záhadné hudby z vysílače, který jí dal její otec. Jednoho dne, zatímco poslouchá hudbu ze svého vysílače, je napadena podivným zvířetem. Zachrání jí ještě podivnější chlapec, který se představí jako Shun. Shun byl během jejího zachraňování zraněn. Asuna jej ošetří a on jí svěří, že pochází ze země jménem Agartha. Asuna jej schová ve své skrýši a slíbí, že se následujícího dne vrátí co nejdříve. Následujícího dne se ve škole dozví, že chlapec, který by podle popisu mohl být Shun, byl nalezen mrtev. 

1 komentář:

  1. Vidím že ses zaměřila na "ghibliovky" (filmy studia Ghibli) ;) jsou to úžasné filmy i když Ponyo už mi nepřišla tak hluboká, ale to je jen názor.
    Na Patemu si pamatuju, jednou ji vysílali v rámci promítání na Animefestu.
    Na ten poslední film se už dlouho chystám, našla jsem jej díky soundtracku už před pár lety ;)

    OdpovědětVymazat